Блог INDAX

Мистецтво перших кроків на шляху до успішного експорту

Тетяна Міськова
В.о. директора Державної установи "Офіс з просування експорту" Export Promotion Office/Офіс з Просування Експорту

Коли компанія вирішує підкорювати іноземні ринки, часто постають однакові питання: «З чого почати підготовку? Які перші кроки? До кого звернутися по допомогу?».
Найважливіші основні кроки перед початком експорту зводяться до наступних:
1. Внутрішній аналіз
Починайте з аналізу конкурентоздатності свого продукту, організаційної та виробничої спроможності своєї компанії, кваліфікації персоналу, доступу до додаткових фінансових ресурсів, та з, власне, бажання та здатності мінятися.
2. Зовнішній аналіз
Для індивідуального підходу у розробці маркетингового дослідження скористайтесь платними дослідженнями, або знайдіть професійного консультанта, який допоможе вам визначитися з вибором країни та ринку. Надзвичайно важливим є розуміння продукції чи послуг, які ви плануєте експортувати. Якщо їх асортимент широкий – зробіть сегментацію, або оберіть найбільш перспективні.
3. Перевірка обмежень до експорту
Перед прийняттям рішення виходу на конкретний ринок важливо перевірити існуючі тарифні та нетарифні обмеження для вашого товару. Якщо серед країн для експорту Ви обираєте ЄС – ознайомтесь з інформацією на “Хелпдеску для експортерів до ЄС”, де зібрано ключову інформацію по вимогам для 10 товарних груп.
4. Стратегія та експортний план
Диверсифікація продажів для багатьох компаній є запорукою стабільного існування у випадку виникнення загрозливих для бізнесу обставин. Плануйте наймати або ростити в команді фахівця, який відповідатиме за напрям по експорту. Адже на цьому етапі Вам доведеться сфокусуватися на бізнес-моделі, розробити фінансовий та маркетинговий плани, обрати інструменти для просування експорту, врахувати технічні регламенти, сертифікацію та ін.
Отже, якщо все описане вище, Вас не злякало, тоді вам до нас! Офіс з просування експорту допоможе Вам зорієнтуватися та обрати правильні інструменти з просування експорту, починаючи з перевірки готовності компанії до виходу на іноземні ринки, перевірки ідеї щодо експорту, закінчуючи консультуванням та допомогою в розробці індивідуальних експортних планів.
#exportpromotionoffice #TanyaMiskova