Під час КМЕФ Василь Хмельницький також мав нагоду поспілкуватись з – алгоритмом зі швидкісної обробки та аналізу інформації
Під час КМЕФ Василь Хмельницький також мав нагоду поспілкуватись з 𝗜𝗡𝗗𝗔𝗫 – алгоритмом зі швидкісної обробки та аналізу інформації. В рамках технопарку UNIT.City компанія UFuture створила на базі штучного інтелекту бізнес-аналітика INDAX.
Завдання INDAX – допомагати українським підприємцям вибирати найбільш вигідні напрямки діяльності, шукати найкращі можливості. За версією INDAX, українській економіці необхідно фокусуватися на інноваціях, інформаційних технологіях, кластерному виробництві, розвитку малого і середнього бізнесу, що сприятиме імпортозаміщенню та створенню нових робочих місць.
Найцінніший ресурс України – інтелектуальний, за кількостю випускників-інженерів Україна посідає сьоме місце у світі. Експорт програмного забезпечення з України зростає щороку на 20-26% на рік.
Найголовніше питання до INDAX – яке місце в цьому світі займатиме Україна?
Алгоритм прогнозує, що у 2050 році населення України може скоротитися до 35 млн людей. Уже сьогодні 6 млн наших співвітчизників на постійній основі працюють за кордоном. З такими темпами росту економіки, як зараз, ми значно збільшимо відставання від сусідніх країн, і Польща випереджатиме нас вже на 50 років. Але INDAX спрогнозував і певний позитив: стимулом розвитку України, драйверами нашого квантового стрибка можуть стати наші таланти.
Уже сьогодні 170 тисяч українців працюють у світових IT-компаніях. Більше сотні світових компаній замовляють послуги в українських айтішників. Серед них такі гіганти, як-от Google, Snapchat і Samsung. Українська IT-галузь зростає неймовірними темпами – на 20-26% щороку та входить за цим показником до світового топ-5. Хмельницький вважає, що це наш головний ресурс, якщо помножити його на кращий світовий досвід, знання та інвестиції.
Так, машини випереджають людей в багатьох речах: швидше обробляють інформацію, інтенсивніше виготовляють продукцію, не знають втоми і не беруть відпусток. Їм уже під силу навіть написати статтю, створити музичний твір або сценарій фільму на основі аналізу вже знятих кінострічок.
Алгоритм може спрогнозувати багато чого. Але головного йому сягнути не під силу: жодна програма, жодний штучний інтелект не може продемонструвати такої волі, прагнення досягати більшого, як людина. І жоден алгоритм не здатний відчути серцем прагнення створювати майбутнє для своїх поколінь та своєї країни.